Vyklizení nemovitosti v Praze se zdá snadné a mnozí lidé jej také provádí svépomocí. Připadá jim zbytečné vyhazovat peníze za vyklízecí firmu, když těch „pár věcí“ mohou sami naložit na přívěsný vozík a odvézt na sběrný dvůr. Jenže někdy se celá akce zvrtne a rozhodně to nemá takový průběh, jaký jste očekávali.
Vlítne na vás soused – najmout si vyklízecí firmu může vyplatit lidem, co nevychází zrovna nejlépe se svými sousedy. Někteří totiž mohou být nepříjemní i tehdy, pokud jim zrovna neubližujete. Třeba se soused špatně vyspal nebo se s někým pohádal, a mermomocí chce vyvolat další konflikt s vámi. Třeba, že jste zapomněli minulý týden vytřít společné schodiště. Jestliže žijete v domě s někým podobným, je jistější vyklízení bytu nebo jeho vystěhování přenechat někomu jinému.
Zlomíte si nohu – pády ze schodů a uklouznutí při přenášení břemen nejsou ničím neobvyklým, však by vám to zřejmě také potvrdili na ortopedické ambulanci. Podobné úrazy se stávají lidem, co nejsou na tuto práci zvyklí, nemají potřebný grif a kondičku a vzali si „do úst“ příliš velké sousto. Nebezpečné je to hlavně za deštivého počasí nebo v zimě, pokud je venku námraza. Zakopnout a zřítit se ze schodů můžete ale i za letního slunečného dne, pokud při přenášení krabice s věcmi nevidíte pod sebe a zakopnete třeba o odhozený kartonový papír.
Narazíte na organický materiál – když vyklízíte byt po čistotné babičce, u níž byste mohli teoreticky jíst i z podlahy, stačí vyskládat věci do krabic, rozebrat nábytek a popadnout větší spotřebiče a vše vyvézt za město na skládku nebo něco rozprodat či darovat, ale pokud například vyklízíte byt po bývalém nájemníkovi, který sklouzl k drogám, mohou se tu vyskytovat výkaly, zvratky, krev a další tělesné tekutiny.
Vybuchne pod vámi zářivková trubice – velmi nebezpečné jsou staré zářivky, namontované přímo v osvětlovacích tělesech, anebo uskladněné někde „bokem“, kde o ně nedopatřením zavadíte, upadnou na zem, roztříští se a do ovzduší se uvolní toxická rtuť.