Typ a výkon
Do bazénu se dostávají přirozeně nečistoty, a to jak z okolí, tak i z nás, čemuž můžeme částečně zamezit dobrou prevencí. Co se týče bazénu, tak zde nám pomůže používání plachty, když se zrovna nekoupeme. Pokud navíc použijeme solární provedení, tak nám může vodu o pár hezkých stupňů ohřeje. Nečistoty z nás zase dostaneme pomocí sprchování, přičemž i při této činnosti můžeme využít solární sprchy. I přes to nezabráníme tomu, aby se nějaký ten nepořádek do vody dostal, a proto potřebujeme filtraci, kterou veškerá voda projde několikrát během pouhého dne.
Tou levnější variantou je kartušová, ovšem hodí se spíše k menším bazénům, přičemž ty jsou často nafukovací. Pokud máme však klasický bazén, tak potřebujeme výkonnou pískovou filtraci. Voda prochází mezi drobnými zrníčky, ovšem to je vše, co písek propustí, protože nepořádek zůstane v pískové náplni. Je proto potřeba občasné čištění, a tak po dvou letech výměna písku.
Vhodné zařízení
Když už si nějakou filtraci budete chtít koupit, tak byste měli vybírat pečlivě. Nedostačující zařízení může znamenat zkažení vody či vysoké nároky na používání chemie. Zbytečně předimenzovaná filtrace zase spotřebovává více elektřiny, proto během sezóny čekejte vyšší účty za elektřinu. Samozřejmě si musíme zkontrolovat, zda daný typ půjde připojit k našemu bazénu.
Samotné zapojení můžete nechat na odborníkovi, který navede potrubí tak, aby vše fungovalo bez úniku vody. Přeci jen dnešní systémy mají hned několik okruhů, aby se dal systém třeba čistit průplachem, vypouštět, napouštět a podobně. Když se vrátíme k tomu, jaká písková filtrace Chlorito pro nás bude nejlepší, tak sledujte její výkon, protože důležité je, aby zvládala vyčistit veškerou vodu, což se odvíjí od jejího objemu. Kromě filtrace si můžeme na ni koupit rovnou podstavec a také manometr, pomocí kterého můžeme snadno kontrolovat, zda je v systému správný tlak.